• васкес-
  • порту

Андалусци надиграха Реал Сосиедад с 3:2

Севиля настигна Барселона след голово шоу - 1

Севиля надви у дома Реал Сосиедад с 3:2 в зрелищен сблъсък от седмия кръг в испанската Примера дивисион и спря серията от три победи на съперника в шампионата, изравнявайки се по точки с шампиона Барселона.

Микел Оярсабал (4) рано изведе гостите напред в резултат след асистенция на Аднан Янузай. Нолито (18) изравни след голов пас на Евер Банега, а до края на първата част нямаше повече попадения.

Малко след почивката Лукас Окампос (49) направи обрата пълен след подаване на Навас. Андалусци продължиха да доминират на своя „Рамон Санчес Писхуан“, а аржентинецът Франко Васкес (80) им подсигури трите точки. В края Порту (87) върна надеждите на баските след пас на Мартин Йодегаард, но за нещо повече тимът от Сан Себастиан нямаше сили.

След четвъртата си победа за сезона Севиля е на шеста позиция с 13 точки, колкото има и шампионът Барселона на четвъртото място. Реал Сосиедад е пети също с 13 точки, но по-добра голова разлика от андалусци.