• херловсен-
  • милде-
  • чакъров-
  • начева

Женският национален отбор на България по футбол претърпя катастрофална загуба като гост на Норвегия с 0:11. Двубоят е от втората фаза на квалификациите за Европейското първенство за жени, а нашите момичета са последни в групата с 8 загуби от 8 мача и голова разлика 1:35.

Българските футболистки успяха да удържат едва 8 минути на натиска на Норвегия и допуснаха първи гол. До почивката резултата бе 6:0 в полза на домакините с четири попадения на Херловсен и две на Милде.

През вторите 45 минути момичетата на Валери Чакъров допуснаха още 5 гола. Херловсен вкара петото си попадение в мача, а по един добавиха Хансен, Педерсен и Кнудсен. В края на мача Лидия Начева си отбеляза автогол.