След смяната на треньора: Байерн продължава да гази в Бундеслигата

• 4:0-
  • бундеслига

Този път жертва на ''баварците'' бе отборът на Фортуна Дюселдорф

След смяната на треньора: Байерн продължава да гази в Бундеслигата - 1

Байерн (Мюнхен) продължава с отличното си представяне при Ханзи Флик. В мач от 12-ия кръг на Бундеслигата "баварците" разбиха с 4:0 като гости Фортуна (Дюселдорф).

Шампионите решиха всичко с голове на Бенжамен Павар, Серж Гнабри и Корентен Толисо през първото полувреме. През втората част още едно попадение добави Коутиньо.

Така "баварците" събраха 24 точки и на втори на точка от лидера Борусия (Мьонхенгладбах).

Байерн започна силно мача и натика своя съперник в неговата половина още в първите минути. В 5-ата минута опасен удар на Левандовски бе блокиран от играч на домакините. Малко след това Мюлер нанесе удар по земя, но се стигна само до корнер.

В 11-ата минута "баварците" откриха резултата. Коутиньо изпълни късо корнер и подаде към Кимих. Защитникът центрира в наказателното поле, където Павар леко чукна топката към далечния ъгъл на Стефен за 0:1.

Гостите продължиха да натискат и в 24-ата минута Коутиньо бе близо до гол. Три минути след това вратарят на Дюселдорф сбърка в опит да намери свой съотборник. Топката стигна до Мюлер, който намери Гнабри. Той от своя страна подаде към Толисо, а французинът удвои.

В 31-ата минута Гнабри удари греда след подаване на Левандовски. Три минути след това германският национал все пак записа името си сред голмайсторите. Офанзивният футболист получи пас от Мюлер и насочи топката във вратата след отлична атака отляво.

Крайният резултат оформи Коутиньо в 70-ата минута, разписвайки се след образцова контраатака, преминала през Перишич и Левандовски, предаде topsport.bg.

В останалите срещи в 1-ва Бундеслига на Германия, които се играха от 16:30 - Унион Берлин сюрпризира неприятно водачите от Борусия Мьонхенгладбах, побеждавайки ги на свой терен с 2:0, Байер Левекрузен и Фрайбург си спретнаха реми 1:1, Айнтрахт Франкфурт загуби у дома с 0:2 от Волфсбург, а Шалке 04 спечели гостуването си на Вердер Бремен с 2:1.