Купата на Лигата е за Селтик! ''Детелините'' надхитриха Рейнджърс

Отборът на Селтик завоюва пореден трофей на местна почва

Публикувана: 8 Декември, 2019 20:05
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 532

Отборът на Селтик спечели четвърта поредна Купа на Лигата и десети пореден трофей в Шотландия. На финала "детелините" победиха с 1:0 вечния си съперник Рейнджърс. Единственото попадение в мача дойде в 60-ата минута и бе дело на бранителя Кристофър Жулиен.

Отборът на Нийл Ленън игра с човек по-малко от 63-ата минута, когато Джереми Фримпонг получи червен картон, след като събори Алфредо Морелос в наказателното поле. Потърпевшият изпълни отсъдената дузпа, но тя бе спасена от стража на Селтик Фрейзър Форстър. Това бе само едно от поредицата спасявания на вратаря на ''зелено-белите'', който направи изключително силен мач.

Рейнджърс може да съжалява, тъй като пропусна няколко добри възможности. Футболистите на Стивън Джерард натиснаха в края, възползвайки се от численото си превъзходство на терена, но не стигнаха до така желания гол.