• форма-
  • примера дивисион

Домакините успяха да се наложат над Валядолид с 1:0

Реал Сосиедад продължава със силното си представяне в Испания - 1

Реал Сосиедад се наложи с 1:0 срещу Валядолид в домакински мач от 26-ия кръг на Ла Лга. Единственото попадение в срещата реализира Аднан Янузай точно час игра след първия съдийски сигнал.

Със спечелените три точки Реал Сосиедад се изравни с 3-ия и 4-ия в таблицата – Атлетико Мадрид и Севиля. Трите отбора са на 10 точки зад втория Реал Мадрид.

В 11-ата минута на днешния мач домакините поискаха дузпа, след като Микел Мерино проби в противниковото наказателното поле и бе повален на земята. Главният съдия обаче показа знак играта да продължи.

През първата част двата отбора играха предпазливо и сериозни опасности пред двете врати липсваха. След почивката нещата на терена се промениха. Реал Сосиедад започна все по-често да гледа към противниковата врата.

В 49-ата минута Александър Исак стреля с глава след центриране от ъглов удар. Той обаче по никакъв начин не затрудни вратаря на Валядолид Жорди Масип, който улови сигурно. Няколко минути по-късно Исак отново опита удар, но този път изпрати топката високо над напречната греда.

В 60-ата минута по-настойчивите действия на Реал Сосиедад дадоха резултат и тимът поведе в резултата. След добра комбинация между футболистите на домакините Микел Оярсабал получи в наказателното поле, в близост до аутлинията. 22-годишният полузащитник центрира. Аднан Янузай успя да изпревари бранител и с глава от непосредствена близост заби топката в мрежата на Валядолид за 1:0.

В 81-вата минута Раул Гарсия пропусна най-добрата голова възможност за Валядолид от началото на мача. Не може да се пренебрегне и страхотната изява на вратаря Алехандро Ремиро, който успя да се намеси решаващо, за да запази резултата непроменен.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Сандро Рамирес успя да преодолее двама защитници на Реал Сосиедад и нанесе опасен удар, но Ремиро отново успя да спаси и съхрани преднината на своя тим. Секунди по-късно последният съдийски сигнал прозвуча, а футболистите на Реал Сосиедад можеха да отпразнуват спечелените три точки.

В следващия кръг на Ла Лига Реал Сосиедад гостува на „Камп Ноу“ (Барселона), докато Валядолид посреща Атлетик Билбао.