Порто се възползва от грешна стъпка на Бенфика и излезе на първо място

• маритимо-
  • портимонензе-
  • класиране-
  • първенство

"Драконите" спечелиха срещу Маритимо с минималното 1:0, а "орлите" завършиха 2:2 с Портимонензе

Порто се възползва от грешна стъпка на Бенфика и излезе на първо място - 1

Порто отново взе преднина пред Бенфика в надпреварата за шампионската титла в Португалия. "Драконите" победиха минимално Маритимо с 1:0 и събраха 63 точки, а Бенфика се провали при гостуването си на застрашения от изпадане Портимонензе. Мачът завърши 2:2, след като "орлите" водеха с 2:0.

В предишния кръг Порто сензационно загуби от Фамаликао и не можеше да си позволи нова грешна стъпка. Мексиканецът Хесус Корона вкара единственото попадение още в 6-ата минута с параболичен удар, който изненада вратаря на Маритимо.

Домакините направиха много пропуски, а малко преди края Алекс Телес получи червен картон, но резултата остана непроменен.

Бенфика беше в серия от три равенства, включително срещу непретенциозния Тондела в Лисабон при подновяването на първенството преди седмица. Малцина очакваха отборът да се затрудни срещу предпоследния в класирането Портимонензе и до почивката всичко вървеше по план за състава на Бруно Лаже. В 18-ата минута Рафа Силва върна към Пици, който с мощен шут откри резултата, а в 31-ата Пици асистира на Андре Алмейда, който наказа грешка в защитата на домакините и мачът изглеждаше решен.

В средата на втората част Денер върна един гол, засичайки с глава центриране от фаул. Десетина минути по-късно изключително красив далечен удар на Карлос Жуниор изненада Одисеас Влаходимос и Бенфика изпусна победата.