Лудогорец успя да обърне Ботев в последните минути и докосва титлата

• вутов-
  • вандерсон

Шампионите спечелиха с 2:1

Лудогорец успя да обърне Ботев в последните минути и докосва титлата - 1

Лудогорец остана на минути от втори пореден мач без победа. В крайна сметка обаче усилията на разградчани доведоха до драматична победа с 2:1 над Ботев Пловдив в мач от последния кръг на редовния сезон във efbet Лига.

Жоржиньо в последната минута на редовното време донесе успеха на шампионите, който с оглед на играта през 90-те минути бе напълно закономерно. „Канарчетата“ обаче бяха много близо до точката, след като Антонио Вутов откри резултата в края пък на първата част, преминала иначе при превъзходство на домакините.

Във второто полувреме Лудогорец се втурна в атаки в търсене на голове, но до 90-ата минута единственият такъв бе попадение с глава на Вандерсон в 63-ата минута, при което центриращият Сисиньо бе в засада.

В последните 20 минути разградчани направиха няколко страхотни пропуска преди все пак двубоят да завърши щастливо за тях с попадението на Жоржиньо.