• "сан сиро"-
  • серия "а"-
  • алегри-
  • хълк

Отборите на Милан и Зенит започнаха много неубедително участието си в груповата фаза на турнира

Изненадите бяха в група "C" на ШЛ - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Грешните стъпки на Милан като домакин продължават и в Шампионската лига.

“Росонерите” отново не се разписаха на “Сан Сиро” като завършиха 0:0 с Андерлехт в първия мач от група “С”.

Както е известно, “червено-черните” загубиха и първите си два мача за сезона в Серия “А” пред своите тифози с по 0:1 от Сампдория и Аталанта.

За разлика от мачовете в първенството играчите на Масимилиано Алегри днес създадоха няколко положения, но не съумяха ги реализират.

Защитата обаче отново не бе на висота и гостите също могат да съжаляват за пропуснатите възможност, които им попречиха да си тръгнат и с още по-добър резултат от Италия.

Последните 20 минути отново играчите на Масимилиано Алегри бяха изморени и напълно объркани, като нямаха идея как да стигнат до противниковата врата и накрая бяха изпратени с освирквания от по-голямата част от стадиона.

Положителната новина за Кристиан Абиати и неговите съотборници е, че поне не допускат гол, което се случва за първи път през сезона.

Другата голяма изненада бе провалът на руския шампион Зенит Санк Петербург.

Руснаците бяха изметени от Малага с 3:0, а представянето им бе безумно слабо, макар в редиците си да имаха звездните трансфери Хълк и Алсел Витсел, дошли точно преди затварянето на летния трансферен прозорец в Русия.

Още в 3-ата минута Иско откри за испанците. Десет минути по-късно Хавиер Савиола внесе успокоение в редиците на Малага с второ попадение.

Иско с втория си гол в 76-ата минута подпечата класиката за тима от Примера.

Дебютътъ на Хълк пък се оказа доста разочароващ. Нападателят успя да се отчете само с един жълт картон в последната минута на мача.