Гаске изхвърли Гришо от турнира в Банкок

• банкок-
  • българия
Гаске изхвърли Гришо от турнира в Банкок - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна от турнира в Банкок с награден фонд 551 хиляди щатски долара.

В среща от втория кръг първата ракета на България загуби със 7:5, 5:7, 4:6 от поставения под номер 2 в основната схема Ришар Гаске (Франция).

В първия сет хасковлията постигна пробив в последния 12-и гейм и взе важен аванс. Димитров спечели и подаването на французина в 4 гейм на втората част и при 5:3 в своя полза сервира за мача.

Гаске обаче върна пробива и успя да постигне пълен обрат, печелейки със 7:5.

В седмия гейм на третия сет Григор Димитров отново допусна да бъде пробит в сервиса си и това позволи на по-опитния му съперник да спечели с 6:4.

56-ият в света хасковлия заработи 20 точки за ранглистата на АТП и 9525 долара от наградния фонд.

С този успех Гаске запазва 100 %-вия си актив срещу Гришо - има три победи в три мача срещу българина Димитров.