Челси победи Арсенал в лондонското дерби

• жервиньо-
  • окслейд-чембърлейн
Челси победи Арсенал в лондонското дерби - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Челси се наложи над Арсенал с 2:1 като гост в мач от поредния кръг на английската Висша лига. Фернандо Торес даде преднина на "сините" след като в 20-ата минута успя да се пребори с грешника в този мач за Арсенал Лоран Косчелни и много умело да засече топката след центриране от пряк свободен удар на Хуан Мата.

Две минути преди края на първата част Жервиньо успя да изравни, след като получи пас по земя в наказателното поле от Алекс Окслейд-Чембърлейн, обърна се добре и простреля Чех за 1:1.

В началото на втората част  - в 53-ата минута, Челси отново излезе напред в резултата, след като централният бранител на "артилеристите" Косчелни отново допусна груба грешка и засече в собствената си врата центриране на Мата от пряк свободен удар.

В заключителната част удар Косчелни се опита да се реваншира за грешките си в защита, но неговият удар с глава срещна напречната греда.

Така Арсенал допусна първа загуба от началото на сезона, докато Челси остава на върха с 16 точки.