• "сан сиро"

Предстои голямото дерби на Италия -

Интер счупи каръка на "Меаца", готов е за Милан - 1
Снимка: Интер-Фиорентина, ЕПА/БГНЕС

Миланският гранд Интер постигна първа победа пред своите тифози за сезона, разбивайки черната серия от 5 неуспешни опита на "Сан Сиро".

“Нерадзурите” трудно се наложиха с 2:1 над Фиорентина след голове на Диего Милито (17' от дузпа) и Антонио Касано (34'), а Ромуло бе точен за гостите в 40-ата минута.

Така "синьо-черните" се изкачиха на трето място с 12 точки от шест мача, като изостава само от Ювентус и Наполи, които имат по 16.

Другата седмица отново на "Джузепе Меаца" Интер излиза като символичен гост в голямото дерби на Италия с Милан, който изостава с цели пет точки зад градския си съперник в момента.

Гостите от Флоренция играха в последните 30 минути с човек по-малко, след като зради два жълти картона бе изгонен Гонсало Родригес, които бе играл с ръка при дузпата на домакините.

Поражението бе общо 11-то поред от Интер в Милано, Успехът пък бе 61-и от общо 149 срещи между двата тима в калчото, като равенствата са 50 , а победите на Виола 38.

Играчите на Монтела останаха с 8 точки на седмо място, а след седмица приемат Болоня.