• насиру мохамед-
  • дузпа

"Сините" спечелиха с класическото 3:0

Левски смаза ЦСКА 1948 - 1

Левски записа трета поредна победа в efbet Лига, след като надигра категорично новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Георги Аспарухов". Над всички във втори пореден мач бе Борислав Цонев, който наниза два гола. Третото попадение бе дело на Насиру Мохамед.

Домакините притиснаха тима на Красимир Балъков още от първите минути и бързо поведоха в резултата. В 6-ата минута Паулиньо центрира остро, а топката уцели десния страничен стълб на вратата на Даниел Наумов и отиде при непокрития Насиру Мохамед, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

До края на първото полувреме не паднаха повече голове, а пред вратите нямаше сериозни положения за гол.

След почивката Левски се разигра. В 56-ата минута Спиерингс задържа добре топката в наказателното поле, пусна на границата към Борислав Цонев, който с мощен и точен удар направи 2:0.

След само 6 минути падна и трети гол. Цонев бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 3:0.

ЦСКА опита да върне един гол, но отлично се прояви в две ситуации Николай Михайлов. В атака пък "сините" бяха много разнообразни и само липсата на концентрация ги лиши от нови попадения.