Бразилия започна убедително квалификациите за Световно първенство

• квалификация-
  • световно първенство

"Селесао" победиха Боливия с категоричното 5:0

Бразилия започна убедително квалификациите за Световно първенство - 1

Бразилия разнищи Боливия с 5:0 на старта на квалификациите в Южна Америка за Мондиал 2022. Два гола за Бразилия на стадиона в Сао Пауло отбеляза звездата на Ливърпул Роберто Фирмино. А по един добавиха Маркиньос и Филипе Коутино. Защитникът на Боливия Хосе Мария Караско пък си отбеляза автогол.

Домакините стартираха ударно мача и след няколко пропуска Маркиньос вкара с глава в 16-ата минута. След половин час игра Роберто Фирмино засече отблизо остро подаване по земя на Ренан Лоди в наказателното поле.

Бразилия стигна до трети гол малко след почивката. Неймар направи индивидуален пробив и увлече четирима бранители на Боливия, които изпуснаха връхлитащия Фирмино, който засече подаването на звездата на ПСЖ на границата на вратарското поле за 3:0.

В 66-ата минута боливийците вкараха, но в собствената си врата. Защитникът Караско с гърди прати топката в мрежата. В 73-ата минута Неймар центрира в наказателното поле, където Филипе Коутиньо се извиси над всички и с глава оформи крайния резултат.

В следващия си мач Бразилия гостува на Перу, а Боливия ще има нов труден тест у дома срещу Аржентина.