• франция-
  • хърватия-
  • лига на нациите-
  • влашич

Гризман и Мбапе донесоха победата на "петлите" в повторението на финала на Мондиал 2018

Франция успя да се справи с Хърватия - 1

Световният шампион Франция спечели с 2:1 при визитата си на финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в среща от четвъртия кръг на група 3 в Лига А на турнира Лига на нациите.

Двубоят в Загреб започна с ранен и красив гол на Антоан Гризман (8) след пробив на Ферлан Менди и рикошет в защитник на домакините при центрирането. „Петлите“ продължиха да доминират до края на първата част, но Марсиал и Мбапе не успяха да удвоят аванса им.

Хърватите стартираха по-агресивно второто полувреме и Никола Влашич (64) изравни след асистенция на Брекало. Последваха нови силни минути за гостите и Килиан Мбапе (79) отново ги изведе напред в резултата след пас на Люка Дин. До края на срещата „шахматистите“ не намериха верен ход за ново изравняване.