• фабрегас-
  • фоланд

"Монегаските" успяха да обърнат развоя на срещата

Монако шокира ПСЖ с обрат от 0:2 до 3:2 - 1

Монако навакса два гола пасив и направи феноменален обрат за домакинската си победа над шампиона и лидер ПСЖ с 3:2 в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Гостите завършиха в намален състав заради червения картон на Абду Диало.

Килиан Мбапе (25, 37-дузпа) даде сериозен аванс на шампионите с две попадения преди почивката, като първото от тях бе след извеждащ пас на Анхел ди Мария и мощен удар. Дузпата пък бе отсъдена за нарушение на Рафиня. „Монегаските“ изглеждаха напълно обезверени и извадиха късмет, че парижани не стигна и до трети гол.

След почивката домакините бяха преобразени, натиснаха съперника и направиха страхотен обрат. Кевин Фоланд (52, 65) възстанови равенството, а победният гол бе дело на Сеск Фабрегас (84-дузпа). Нарушението за 11-метровия наказателен удар бе на Абду Диало срещу откъсващия се Фоланд, заради което съдията показа директен червен картон на защитника.

Въпреки загубата ПСЖ остава на върха с 24 точки. Монако вече е втори с 20 точки преди останалите срещи от кръга.