Дженоа взе дербито със Сампдория и продължава напред за Купата

• купа на италия

''Грифоните'' постигнаха пълен обрат в резултата

Дженоа взе дербито със Сампдория и продължава напред за Купата - 1
Снимка: Facebook/Genoa CFC

Дженоа победи с 3:1 Сампдория като гост в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Италия. Така „грифоните“ си осигуриха място в осминафиналната фаза, предаде dsport.

Домакините поведоха с гол на Валерио Вере в 18-ата минута, но през втората част Дженоа постигна пълен обрат в резултата. На два пъти се разписа Джанлука Скамака, а едно попадение добави Лукас Лерагер.

Първата по-добра възможност в мача се откри пред Сампдория в 6-ата минута. Опасен удар на Антонио Ла Гумина обаче разтресе напречната греда и до гол не се стигна.

Малко повече от 10 минути по-късно домакините все пак поведоха с 1:0. Дженоа сбърка при изнасянето на топката. Валерио Вере отне и с мощен удар от далечна дистанция реализира за 1:0.

До почивката резултатът остана непроменен. „Грифоните“ започнаха втората част преобразени и резултатът дойде в 60-ата минута, когато равенството бе възстановено – 1:1. Елдор Шомуродов бе изведен зад гърба на противниковата отбрана. Футболистите на Дженоа се оказа в ситуация двама срещу 1. Шомуродов проби в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията към Джанлука Скамака, който нямаше как да пропусне.

Осем минути по-късно Лукас Лерагер стигна първи до отбита от вратаря топка и отбеляза за 2:1. По този начин Дженоа постигна пълния обрат и само четири минути по-късно нанесе трети смъртоносен удар с нова мълниеносна атака. Подобно на изравнителния гол Джанлука Скамака отбеляза със страхотно изпълнение от дъгата на наказателното поле.

Времето пред Сампдория бе твърде недостатъчно. Тимът не успя да се съвземе от случилото се в рамките на 15-ина минути и в крайна сметка отпадна.

В по-ранния мач от турнира за Купата Торино спечели с 2:0 срещу втородивизионния Виртус Ентела. Симоне Дзадза и Федерико Бонацоли вкараха головете в рамките на три минути още преди почивката.