• челси-
  • дерби
Челси на Рафа пак се изложи - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

След уволнението на Роберто Ди Матео, Рафа Бенитес пое европейския шампион Челси.

Три мача по-късно, "сините" не са спечелили нито една среща. Лондончани записаха нулеви равенства в първите си два мача под ръководството на новия си мениджър, а днес инкасираха и болезнено поражение с 1:3 като гости на Уест Хем в първото лондонско дерби от 15-ия кръг на Премиър лийг.

Челси изигра силно първо полувреме, в което поведе заслужено с гол на Хуан Мата в 13-ата минута. Испанският национал се разписа от движение след асистенция на съотборника си Фернандо Торес.

След почивката обаче "чуковете" без съмнение надиграха противниците си и логично достигнаха до цели три попадения във вратата на Петер Чех. Карлтън Коул (63'), Мохамед Диаме (86') и Модибо Маига (90') оформиха запомнящия се за феновете на Уест Хам обрат.

Двубоят бе изгледан на живо от собственика на Челси Роман Абрамович, който бе жестоко разкритикуван от феновете за смяната на Роберто Ди Матео с Рафаел Бенитес.

Челси има три загуби и три равенства в последните си 6 мача от всички турнири. "Сините" все още са на трето място във временното класиране с 26 точки, но могат да бъдат изместени оттам още днес.

Уест Хем пък остава седми с актив от 22 точки.