• акампора-
  • купа на италия

Неаполитанците спечелиха с 4:2, като водеха с 4:0 в края на първото полувреме

Наполи размаза Гълъбинов и компания за едно полувреме - 1

Наполи се класира за полуфиналите за Купата на Италия, след като спечели с 4:2 като домакин срещу Специя. Българският нападател Андрей Гълъбинов започна като титуляр за Специя, но бе сменен на полувремето. Наполи вкара четири гола до почивката, а през втората част намали темпото и позволи на Специя да направи загубата си по-почетна.

Неаполитанците поведоха с 1:0 още в 5-ата минута с гол на Калиду Кулибали, а в 20-ата Ървинг Лосано. Наполи направи резултата 3:0 в 30-ата минута. Пьотр Зиелински подаде към Матео Политано, който прати топката във вратата на Титас Крапикас за 3:0 в 30-ата минута. Десет по-късно падна четвъртото попадение. Лоренцо Инсиние пусна пас към Елиф Елмас, който се възползва от страхотното подаване, за да вкара топката във вратата на Крапикас.

Специя намали пасива си в 70-ата минута с гол на Еманюел Джеси. Три минути по-късно Специя вкара и втори гол чрез Дженаро Акампора.

На полуфиналите Наполи ще се изправи срещу Аталанта.