• ребич-
  • поли

"Росонерите" надделяха над Болоня с 2:1, Златан изпусна дузпа

Милан се върна към победите - 1

Милан победи Болоня с 2:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Серия А. Точни за „росонерите“ бяха Анте Ребич и Франк Кесие, който се разписа от дузпа. Златан Ибрахимович пък пропусна да запише името си сред голмайсторите в този мач, изпускайки дузпа. За Болоня точен бе Андреа Поли.

Милан продължава да е лидер в класирането в Италия с 46 точки. Болоня е 13-и с 20.

Гостите поведоха в резултата в 26-ата минута. Златан не успя да се разпише от дузпа, след като Скорупски изби удара му, но при добавката Анте Ребич бе точен, за да даде аванс на гранда от Милано.

Десет минути след началото на второто полувреме Милан получи втора дузпа след игра с ръка на играч на Болоня в наказателното поле. Този път зад топакат застана Франк Кесие, който покачи аванса на „росонерите“ на 2:0.

Девет минути преди края на редовното време Болоня върна един гол. Андреас Олсен върна към Андреа Поли, който прати топката зад гърба на Джанлуиджи Донарума. До края на срещата обаче домакините не успяха да сътворят нещо по-опасно и да вземат поне точка от водача в класирането.