Тимът на Страхил Попов разби шампиона на Турция

• истанбул башакшехир-
  • хатайспор-
  • попов-
  • победа

Българският национал игра цял мач при победата на Хатайспор над Истанбул Башакшехир с 5:1

Тимът на Страхил Попов разби шампиона на Турция - 1

Българският национал Страхил Попов игра цял мач за Хатайспор при убедителната победа с 5:1 като гост на шампиона Истанбул Башакшехир с 5:1 в мач от 22-ия кръг на турското първенство.

Маме Бирам Диуф (11) откри резултата, а Бабажиде (21-дузпа) удвои преднината на гостите. В края на първата част Аарън Бупендза (43-дузпа) направи преднината на тима си класическа.

През второто полувреме Хатайспор продължи с надмощието си и Диуф (57) и Бупендза (68) реализираха по още един гол, а влезлият като резерва Мохамед Камара си вкара автогол в 80-ата минута и оформи крайния резултат.

Хатайспор заема пето място във временното класиране с 35 точки. Истанбул Башакшехир е на 15-ото място с 24 точки.