• левски-
  • черно море-
  • илиев
ЦСКА разби Чавдар, Левски се измъчи - 1

Отборът на ЦСКА разби Чавдар Етрополе с 5:0 в мач реванш от осминафиналите на Купата на България и се класира за следващата фаза, където е и Левски, въпреки загубата си с 0:1 от Черно море във Варна, предаде БГНЕС.

На стадион "Христо Ботев" в Благоевград "армейците" поведоха с 2:0 още до почивката с голове на Анисе и Тасио, а през втората част се разписаха Присо, Долапчиев и отново Тасио, за да оформят крайното 5:0. ЦСКА спечели първата среща в Етрополе с 2:0 и се класира за четвъртфиналите с общ резултат 7:0.

Наставникът на Левски Илиан Илиев даде шанс на част от юношите на тима при гостуването на Черно море, като двубоят завърши с победа 1:0 за "моряците", но "сините" продължават напред с общ резултат 4:1. Треньорът на Левски пък бе изгонен от рефера Георги Кабаков през втората част за отправена реплика, а червен картон получи и Даниел Димов.

Останалите резултати:

Черноморец - Локомотив София 1:0 (общ резултат 2:3)

Локомотив Мездра - Берое 1:4 (1:8)

Миньор - Банско 2:1 (3:2)

Утре ще се изиграят мачовете Нефтохимик - Пирин Гоце Делчев и Ботев Пловдив - Славия.