• евертън-
  • фа къп

"Гражданите" вкараха два късни гола и са на полуфинал в турнира

Манчестър Сити се измъчи срещу Евертън, но продължава напред за ФА Къп - 1

Манчестър Сити спечели с 2:0 при визитата си на Евертън и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Англия - ФА Къп. Футболистите на Хосеп Гуардиола доминираха през целия мач на "Гудисън Парк" в Ливърпул и победиха с голове в края на Илкай Гюндоган (84) и Кевин де Бройне (90).

"Гражданите" записаха седма поредна победа над "карамелите" и продължават да мечтаят за четири трофея в рамките на един сезон, тъй като имат шанс да спечелят всички турнири, в които участват.

Двата отбора бяха без титулярните си вратари. За "гражданите" пазеше Зак Стефън, а за домакините третият вратар Жоао Вириня, тъй като Пикфорд и Олсен са контузени. И двамата обаче нямаха много работа в първата част на двубоя, в която защитата на домакините се справи с натиска на гостите, отправили няколко удара чрез Стърлинг.

И през втората част Сити продължи да владее топката в дълги периоди, като увеличи натиска и бе по-агресивният тим. След час игра младият Вириня направи блестящо спасяване, отразявайки удар на Стърлинг. Малко по-късно Фил Фодън можеше да го огорчи след хубав удар, но не намери очертанията на вратата.

Ман Сити продължаваше да притиска съперника и да чака своя момент. Десет минути преди края на терена се появи капитанът на гостите Кевин Де Бройне, който замени Стърлинг. В 84-ата минута "гражданите" пробиха защитата на домакините и реализираха решителен гол. Лапорт стреля, а Вириня направи отлично спасяване, като отклони топката в гредата. Кълбото обаче отиде към Гюндоган, който с летящ плонж го насочи към опразнената врата.

След толкова положени усилия допуснатият гол бе тежък удар за домакините. Те опитаха да отговарят, но нямаха много сили. Повечето атаки до края бяха към тяхната врата. В последната минута Родри изведе Де Бройне през центъра, а белгиецът нямаше проблем да завърши и да сложи край на интригата.

По-рано през деня Саутхемптън разби втородивизионния Борнемут с 3:0 като гост и също продължи в следващата фаза на надпреварата.