• диоп-
  • ихиеначо

"Чуковете" победиха с 3:2 Лестър

Уест Хям засили интригата за топ 4 в Англия - 1

Уест Хям победи Лестър с 3:2 в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига и засили интригата около местата, даващи право за участие в Шампионската лига догодина. "Чуковете" са четвърти с 55 точки, на една зад днешния си съперник Лестър, на една пред Челси и на две пред Ливърпул, като към момента грандовете са извън местата в топ 4.

Джеси Лингард даде аванс на Уест Хям от 2:0 на полувремето с попадения в 29-ата и 44-ата минута. Джаред Боуен добави още един за 3:0 в 48-ата, а попадение на Иса Диоп в 54-ата беше отменено с VAR заради засада.

Лестър върна интригата с гол за 3:1 в 70-ата минута, дело на Келечи Ихиеначо, a отново той се разписа за крайното 3:2 в продължението на двубоя.