Интер е на една ръка разстояние от титлата в Италия

"Нерадзурите" победиха Кротоне с 2:0

Публикувана: 1 Май, 2021 21:02
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1207

Интер се наложи с 2:0 при гостуването на последния в класирането Кротоне в мач от 34-ия кръг на Серия А. Головете отбелязаха Кристиан Ериксен и Ашраф Хакими. По този начин „нерадзурите“ могат да спечелят титлата още в неделя, ако Аталанта не победи при гостуването си на Сасуоло.

Интер можеше да поведе още в 3-ата минута, когато Стефано Сенси демонстрира много добър контрол върху топката в наказателното поле на Кротоне, но ударът му бе отразен от Алекс Кордас. В 23-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Кротоне, Ромелу Лукаку стреля с глава, но топката срещна левия стълб на вратата на Кордас. Пред Лаутаро Мартинес се откри добра възможност в 29-ата минута, но след удара му топката премина над напречната греда на вратата на Кротоне. Аржентинецът имаше нова възможност да се разпише в 43-ата минута, но ударът му не намери целта. Алекс Кордас направи страхотно спасяване в 45-ата минута, отразявайки опасен удар на Стефано Сенси.

Интер поведе в резултата в 69-ата минута, когато Ромелу Лукаку подаде към Кристиан Ериксен, който стреля от границата на наказателното поле на Кротоне и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кордас.

Две минути по-късно Интер можеше да реализира втори гол, когато Иван Перишич бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Кротоне, но ударът му не беше точен.

Гол на Ромелу Лукаку не беше зачетен в 83-ата минута заради засада, след като ситуацията бе разгледана с VAR. Интер вкара втори гол във втората минута на добавеното време на срещата, а негов автор бе Ашраф Хакими.

Интер е лидер в класирането с 82 точки, като има 14 повече от Аталанта и при издънка на бергамаските в гостуването на Сасуоло, воденият от Антонио Конте отбор ще може да триумфира с шампионската титла в Серия А още в неделя. Кротоне е последен в класирането с 18 точки и вече изпадна в Серия Б.