• лео меси-
  • примера-
  • атлетико мадрид

Звездният Лео Меси се разписа в 12-и пореден мач в Примера дивисион

Отборите на Валенсия и Барселона завършиха 1:1 на "Местая" в мач от 22-ия кръг на "Ла Лига".

Каталунците изпуснаха максималният брой точки едва за трети път през сезона в Примера, но с 59 точки уверено водят в класирането с 10 точки пред втория - Атлетико Мадрид, който от своя страна надигра Бетис с 1:0 пред собствена публика.

Домакините заслужено поведоха в 33-ата минута. Жерард Пике не успя да изчисти добре с глава центриране от дясно в пеналта, топката попадна в краката на Евер Банега, който от 12-13 метра преодоля Виктор Валдес.

Шест минути по-късно Барса изравни след спорна дузпа. Педро Родригес падна в наказателното поле след сблъсък с Жоао Перейра и главният арбитър Хосе Гонсалес посочи бялата точка, въпреки бурните протести на играчите на Валенсия.

Лионел Меси вкара 34-ия си гол за сезона в първенството от дузпата, като се разписа в 12-и пореден мач в Примера дивисион.

Двубоят продължи равностойно с няколко опасности и пред двете врати, но до повече попадения така и не се стигна.

Точката изкачи "прилепите" на шесто място с 34 точки.