• гана-
  • купа на африка
Нигерия е на финал за Купата на Африка - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Нигерия разби Мали с 4:1 и се класира за финала в тазгодишното издание на турнира за Купата на Африка, където ще срещне победителя от мача Буркина Фасо - Гана, предаде БГНЕС. Бившите шампиони в надпреварата си свършиха работата още през първото полувреме на стадион "Моузес Мабхида". Елдерсон изведе "суперорлите" напред в резултата още в 25-ата минута, а до края на полувремето последваха голове на Браун Идейе и Емануел Еменике за 3:0 на почивката.

Резервата Муса Ахмед съвсем довърши малийския тим, реализирайки за 4:0 в 60-ата минута. Съперникът все пак успя да вкара почетен гол чрез Диара в 75-ата минута.

По-късно днес е вторият полуфинал между тимовете на Буркина Фасо и Гана.