15 Февруари, 2013 00:40 1 187 2

Неповторимо шоу с 6 гола и три дузпи на "Борусия парк"

  • лацио-
  • борусия-
  • "борусия парк"-
  • лига европа-
  • шест гола-
  • три дузпи-
  • червен картон

Борусия (М) и Лацио показаха много футбол и завършиха 3:3

Неповторимо шоу с 6 гола и три дузпи на "Борусия парк" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Лацио сътвориха изключителен спектакъл в първа 1/16-финална среща от турнира Лига Европа.

Това е един от онези мачове, които оставят незабравими в съзнанието на футболния фен. Германо-италианският сблъсък днес предложи всичко което може да се желае от едно взривоопасно дерби - 6 гола с два обрата, две греди, три дузпи за Борусия, червен картон за Лацио и 90-минути страхотно динамичен и интригуващ футбол.

В крайна сметка гостите от Италия измъкнаха с 10 души равенство 3:3 на "Борусия парк" и сега ни очаква много заплетен мач-реванш.

Развитието на срещата бе скоростно и след сериозно превъзходство на Наполи през първите 15 минути от срещата, Борусия изненадващо поведе в резултата с гол от дузпа на Мартин Щранцл (17'), дадена от главния рефер заради нарушение на Диаз в наказателното поле.

Натискът на Лацио обаче продължи и обратът стана факт още в първите 15 минути на втората част. "Орлите" достигнаха до 2:1 в своя полза с попаденията на Серджо Флокари (57') и Либор Козак (64').

Драмата обаче тепърва започваше и това далеч не бе всичко в мача. В 69-ата минута Щранцл бе фаулиран в наказателното поле от Андре Диас и Борусия получи право да изпълни втора дузпа в срещата. Този път обаче Маркети спаси удара на Щранцл от бялата точка.

Лацио пък остана с 10 души на терена, тъй като Диас получи втори жълт, съответно червен картон. Минута след това австрийският бранител Щранцл имаше златен шанс да се реваншира за този пропуск, но уцели греда с удар по земята.

В 84-ата минута Торбен Маркс изравни от дузпа,третата за Борусия, а четири минути след това Хуан Аранго бе точен за 3:2 от фаул,.

В 93-ата минута обаче Козак с втория си гол в мача спаси "орлите" от поражение и се превърна в златния жокер на Владимир Петкович, след като се включи и в игра от пейката.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 тупалка

    0 0 Отговор
    оправи си правописа
  • 2 Теодор

    0 0 Отговор
    Къде има грешка?