Иран нанесе изненадваща първа загуба на Щатите в София

• иран

Американците вече не са с перфектен актив в Лигата на нациите

Иран нанесе изненадваща първа загуба на Щатите в София - 1
Снимка: Shutterstock

Волейболният национал на САЩ допусна първа загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите и то с 3:0 от отбора на Иран. Мачът се проведе в София.

Иранците изненадаха съперника с играта си през първата част, като затвориха гейма с цели 7 точки разлика.

Битката обаче започна едва след това, като видяхме завръщане на „янките“ от цели 5 точки изоставане в средата на гейма, но след това все пак отстъпиха с 29:27.

Третият гейм също бе доста оспорван. Двата отбора се движеха точка за точка, а накрая първи мигнаха американците, за да отстъпят с 27:25.

Това е първа загуба за САЩ в турнира, докато Иран коригира баланса си на 3 победи в 6 мача.

Лидер в класирането към момента е Франция. Причината е, че „петлите“ загубиха един гейм по-малко дотук от Полша, макар двата тима да са с еднакъв точков актив.