Съперникът на Григор Димитров на Sofia Open мина през три часа и половина битка

• sofia open-
  • иля ивашка-
  • микаел имер

Срещата приключи малко преди полунощ

Съперникът на Григор Димитров на Sofia Open мина през три часа и половина битка - 1

Иля Ивашка си спечели място на 1/8-финалите на ATP 250 турнира в София, след като спечели с 1:2 сета срещата си с Микаел Имер след 3:24 часа битка.

Първият сет предложи една своеобразна гладиаторска битка помежду им, въпреки пробива още в първия сет в полза на беларусина. Не изглеждаше, че ще се отиде на тайбрек след четирите брейпойнта, които изпусна Ивашка, но в крайна сметка Имер изравни, веднага след това загуби своето подаване и мигновено стигна до 6:6, предлагайки страхотно шоу за неутралните зрители. Последва прекрасна престрелка, в която бяха пропилени цели 4 сетпойнта, но точката отиде в актива на световния №71.

През втория сет имаше само един пробив и той е в актива на шведа. След това той имаше възможност да затвори мача при сервис на съперника, но в последствие изравни общия резултат с 6:4.

Обичайното високо темпо бе запазено и във финалния сет, където Ивашка проби и стигна до 0:3. Последва нова размяна помежду им резултатът отново бе изравнен, но Имер допусна нов брейпойнт при 5:6 и в крайна сметка го загуби, за да си тръгне безславно от българската столица.

Всичко това доведе до мач между Григор Димитров и Иля Ивашка, който ще се проведе на 28 септември към 18:00 часа.