• formula-
  • red bull

Нидерландецът нямаше конкуренция на пистата в Япония

Верстапен дублира световната си титла четири кръга преди края на сезона - 1

Макс Верстапен подсигури втората си поредна титла от Formula 1, след като спечели за пръв път в своята кариера Голямата награда на Япония, финиширайки на половин минути пред преследвачите си.

Пилотът на Red Bull спря часова на 3:01:44.004 часа, въпреки проливния дъжд, който на няколко пъти спираше състезанието.

Зад него остана съотборникът му - Серхио Перес, с 27.066 секунди повече, а трети на почетната стълба се качи Шарл Льоклер с Ferrari с 31.763 секунди пасив.

Верстапен направи и най-бързата обиколка, за да получи нужния бонус към точките си и така той вече има 366 пункта, с което направи оставащите 5 старта в състезанието чисто формални по отношение на трофея.

Битката до края се очертава да е между Перез и Льоклер за второто място, защото в момента ги дели една точка. От Red Bull със сигурност ще искат да стигнат безапелационно и до отборната титла, докато от Ferrari ще се надяват завръщане в челните позиции след дългогодишната доминация на Mercedes в последното десетилетие.

До края на сезона Formula 1 остава да излъчи победителите в САЩ, Мексико, Бразилия и Абу Даби, съответно на 23 октомври, 30 октомври, 13 ноември и 20 ноември.