• бохум-
  • унион берлин-
  • бундеслига

Тимът от столицата пропусна дузпа

Бохум, който преди кръга бе на последно място в Бундеслигата, се наложи над временния лидер Унион Берлин с 2:1. Филип Хофман (вдясно) изведе домакините напред в резултата в 43-ата минута, а Герит Холтман 20 минути преди края на редовното време направи 2:0.

Тимът от столицата имаше сили да върне само един гол чрез Млишо Пантович в добавеното време. Малко преди това събринът пропусна дузпа за тима си.

Въпреки загубата Унион Берлин остава на първо място в класирането, но вече има само точка преднина пред шампиона Байерн Мюнхен. Бохум се измъкна от последната позиция и успя да изпревари Шалке 04.