Арсенал направи първо равенство през сезона във Висшата лига

• висша лига-
  • саутхемптън

Лондончани завършиха 1:1 в гостуването си срещу Саутхямптън

Арсенал направи първо равенство през сезона във Висшата лига - 1

Арсенал направи първото си равенство през сезона във Висшата лига на Англия. В двубой от 13-ия кръг лондончани завършиха 1:1 в гостуването си срещу Саутхямптън.

Лидерът в класирането започна мача убедително и в 11-ата минута Гранит Джака реализира попадение със силен удар, дошъл след асистенция на Бен Уайт.

Превъзходството на столичани продължи в последните секунди на първата част Габриел Жезус пропусна да реализира ново попадение във вратата на "светците".

През втората част домакините се добраха до равенството чрез Стюърт Армстронг, който отбеляза в левия ъгъл на вратата на Арсенал след асистенция на Мохамед Елюнуси.

Десет минути преди края на редовното време Мартин Йодегор отбеляза нов гол за гостите, но той беше отменен, защото на по-ранен етап от атаката топката беше напуснала очертанията на терена, предава БТА.

Арсенал продължава да бъде лидер в класирането с актив от 28 точки, докато Саутхямптън е с 12 точки на 15-то място.

В друга среща от кръга Астън Вила победи с категоричното 4:0 у дома Брентфорд. Това беше официален дебют за временния мениджър на отбора от Бирмингам - Арън Данкс, който замени Стивън Джерард.

Лиън Баи и на два пъти Дани Ингс направиха резултата 3:0 в полза на домакините в първите 14 минути, а Оли Уоткинс оформи крайното 4:0 след точно един час игра.