• райо валекано-
  • реал мадрид

„Кралския клуб“ инкасира първото си поражение за сезона

Средняк от Испания шокира Реал Мадрид - 1

Райо Валекано шокира Реал Мадрид в последния мач от 13 кръг на испанската Примера Дивизион с 3:2, за да сложи край на серията без поражение за „кралския клуб“ в шампионата.

Двубоят премина през куп обрати, като първо домакините поведоха, чрез Санти Комесаня в 5', а в рамките на 4 минути между 37-41' „белия балет“ се завърна с голове на Лука Модрич от дузпа и Едер Милитао, макар полувремето да приключи при равенство сред точното изпълнение на Алваро Гарсия.

След почивката Райо получи правото на изпълнява дузпа на свой ред за игра с ръка на Дани Карвахал, а от бялата точка се разписа Оскар Трехо.

Преди това обаче Андони Ираола бе изгонен от скамейката заради невъздържана реакция и разправия с Модрич.

Райо Валекано така се превърна в един от най-неудобните съперници за елитните тимове в Ла Лига, след като по-рано взе точка от Атлетико Мадрид и триумфира над Севиля.

Реал Мадрид пък ще приключи кръга на втората позиция, след като Барселона победи Алмерия през уикенда с 2:0.