• а група-
  • берое-
  • нефтохимик
Осмина от Берое с първа победа у дома - 1

Берое победи Нефтохимик с 2:0 в първия мач от седмия кръг на българското първенство. Това бе едва втората победа на старозагорци от началото на сезона, когато взеха три точки при гостуването си на Славия.

Още във втората минута на мача Ивайло Стоянов даде дузпа на домакините. Георги Андонов обаче не успя да реализира и резултатът се запази 0:0. В 34-ата минута Берое все пак поведе след гол на Венцислав Христов. Две минути преди края на първото полувреме Елио Мартинс вкара втори гол за носителите на Купата на България.

В тунела на път към съблекалните двама играчи на Берое сътвориха невиждана глупост, сбивайки се помежду си. Караджов и Мартинс си налетяха и бяха изгонени от съдията. Минути след началото на втората част Елиаш получи втори жълт картон и остави домакините с осем души.

Въпреки това гостите от Бургас не успяха да се възползват от численото си преимущество и загубиха срещата.