• александър везенков

Олимпиакос е лидер в Евролигата

Сашо Везенков показа топ класа - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Валенсия с 92:85 (15:25, 20:20, 30:13, 27:27) като гости в Испания в среща от 25-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Грандът от Пирея е лидер във временното класиране на престижния турнир с баланс 18-7. Валенсия е в средата на таблицата.

Сашо направи колебливо първо полувреме на фона на блестящите си изяви от началото на кампанията. През втората част на срещата крилото обаче изригна и завърши мача с 20 точки (16 след почивката) и 7 борби. Само Папаниколау завърши с повече точки - 22. Везенков игра 33 минути.