Победи за Пуул и Барса, 7-ца в дербито в Англия

Исторически срам за играчите на Юнайтед на "Анфийлд", 10 от Барселона не се дадоха на "прилепите" - 1
Снимки: БГНЕС/ЕРА

Ливърпул разгроми Манчестър Юнайтед в голямо дерби от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Коди Гакпо (43' и 50'), Дарвин Нунес (47' и 75'), Мохамед Салах (66' и 83') и Фирмино (88') реализираха за разгромното 7:0 за домакините на "Анфийлд". Първият гол на Мо беше изключително красив. Мърсисайдци са пети в таблицата, а "червените дяволи" трети. Съответно с 42 и 49 точки.

Междувременно Барселона постигна ключова домакинска победа срещу Валенсия в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Рафиня вкара единствения гол в срещата от испанския шампионат, той се разписа в 15-ата минута. Феран Торес изпусна дузпа за каталунците в началото на второто полувреме, а малко след това Роналд Араухо си изкара червен картон на "Камп Ноу". Домакините задържаха преднината си и вече водят с 10 точки на Реал Мадрид във временната таблица на Ла Лига. "Кралете" са с мач по-малко. "Прилепите" пък са чак 19-и.