• куп футболни легенди
Куп футболни легенди изпратиха Стенли - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бившият капитан на "лъвовете" ни Стилиян Петров се сбогува с играта пред препълнения стадион "Селтик Парк" в Глазгоу, Шотландия.

60 хиляди души станаха на крака за легендата на Астън Вила, Селтик и българския национален отбор в неговия последен мач.

Бенефисът на капитана противопостави две 11-орки, в които личаха имената на куп футболни легенди. Отборът на Стилиян победи с 5:3 сборния тим на Селтик. Хеттрик за победата реализира Димитър Бербатов, а с гол се отчете и Мартин Петров.

Самият Стан започна мача за "11-те на Стилиян" в жълти екипи, където играха още: Димитър Бербатов, Мартин Петров, Радостин Кишишев, Джон Тери, Гарет Бари, Габриел Агбонлахор, Пол Ламбърт, Христо Йовов, Мариян Христов, Робер Пирес, Ричард Дън, Брад Фридъл, Шей Гивън и куп други звезди, водени от треньора Кени Далглиш.

В края на мача Петров облече и екипа на "детелините" в "11-те на Селтик", предвождани от легендите Хенрик Ларсон и Нийл Ленът на терена и от треньора Мартин О'Нийл на скамейката.

Шоуто започна още в първите секунди, когато Димитър Бербатов откри резултата. Хенрик Ларсон удвои от дузпа в 10-ата минута, а Марто Петров направи 2:1 минути след това.

В 19-ата минута целият стадион стана на крака, за да аплодира легендарния номер 19. От очите на Стенли текнаха сълзи, а овациите продължиха повече от традиционната минута.

До края на мача Бербатов се разписа още два пъти, а Ларсон добави още едно попадение за 2:4. Уорън Браун намали разликата до 3:4, а Ники Бърн оформи крайното 3:5 в последната минута.

След края на срещата на терена се появи семейството на Стилиян и емоциите взеха връх. Преди, по време и след двубоя пък легендарни футболисти и треньори и приятели на българския полузащитник изказаха уважение към и него и възхищение от страхотната атсмофера.

Стилиян Петров бе диагностициран с остра левкемия през 2012-а, а през май тази година официално сложи край на футболната си кариера. Неговото лечение обаче продължава успешно, а всички приходи от бенефиса му ще отидат в неговата фондация за борба с левкемията.