• александър везенков

Сашо в звезден сблъсък с Миротич

Везенков и Олимпиакос с голяма победа - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос надделяха над испанския гранд Барселона със 77:70 (11:20, 18:7, 21:18, 27:25) като домакини в Гърция в среща от 27-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Грандът от Пирея е лидер във временното класиране с 19 успеха и 8 поражения. Каталунците са втори в таблицата.

Сашо беше надигран през първата четвъртина на мача от Никола Миротич. Двамата са считани от много специалисти за най-класните тежки крила, които играят в Европа.

През втората четвъртина на срещата Везенков почти не получи игрово време. След почивката обаче българинът беше на обичайното си супер ниво за гръцкия тим, завърши трети по резултатност за домакините, бележейки общо 13 точки. Хвана и 7 борби, изравнен най-добър показател в срещата, заедно с Миротич и центъра на Олимпиакос - Мустафа Фал.

Сашо за пореден път показа характер в Евролигата.