• килиан мбапе

Байерн пак победи ПСЖ

Тъжна вечер за Меси, още по-лоша за Мбапе! "Машината" спря "принцовете", Фортуна този път обърна гръб на Рамос - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Байерн Мюнхен победи с 2:0 ПСЖ като домакин в среща-реванш от осминафиналите на Шампионска лига. Така баварците продължават напред след 3:0 в общия резултат в тяхна полза.

Мачът в Мюнхен започна с по-силна игра за гостите. Килиан Мбапе, който е считан от мнозина за най-добрият футболист в момента в света пропусна отлична възможност за гол в ранните минути на двубоя в Германия. Малко след това и 7-кратният носител на Златната топка Лионел Меси не сполучи от много добра позиция.

Апотеозът на пропуските на гостите дойде в средата на първото полувреме, когато халф на "принцовете" направи по-трудното - да уцели защитник на домакините хвърлил се на шпагат, вместо да прати топката от няколко метра в мрежата, при положение, че вратарят на германците вече не участваше в ситуацията.

След почивката, Байерн напомни защо има 6 титли на европейски клубен шампион по футбол. Баварската машина натисна мощно, гол на домакините бе отменен в самото начало на втората част, но в 61-ата минута бившият играч на ПСЖ Чупо-Мотинг наказа "принцовете", останал на празна врата.

Малко преди края на мача Серж Гнабри реализира за крайното 2:0 в срещата и 3:0 в общия резултат.

ПСЖ продължава да няма титла в Шампионска лига. 35-годишният футболен титан Лионел Меси, който има 4 купи в ШЛ с Барселона изигра един от най-колебливите си мачове в турнира, а младата звезда Килиан Мбапе не можа да направи разликата за "принцовете" и ще продължи да търси първия си трофей в турнира на европейските клубни шампиони.

Серхио Рамос също имаше тежка вечер. Той на два пъти се размина на сантиметри от гол за гостите, след центрирания от корнер. Късметът редица пъти се усмихна на защитника Рамос, докато Серхио бе играч на Реал Мадрид, сега ситуацията беше различна.

Байерн не впечатли особено тази вечер, но спечели с 2:0 и не допусна гол в общо 180 минути срещу ПСЖ в осминафиналите на ШЛ.

Едва ли баварците ще стигнат до 7-ата с подобна игра, но какво ли ще се случи, ако намерят най-добрата си форма, при все, че и макар колебливи разбиха звездната селекция на "принцовете" в осминафиналите.