• цска-
  • любимец

Това бе четвърта победа за „армейците“ от началото на сезона

ЦСКА би безпроблемно Любимец - 1

ЦСКА победи Любимец с 3:0 като гост в среща от 10-ия кръг на родната „А“ група. Близо час домакините играха с човек по-малко.

„Армейците“ откриха резултата в 23-ата минута чрез Ивайло Чочев. В 39-ата минута Любимец остана с човек по-малко след директен червен картон на централния защитник Величко Величков, който фаулира откъсналия се сам срещу вратаря Християн Кировски. При последвалото изпълнение на пряк свободен удар Марсиньо отправи точен изстрел, правейки резултата 2:0 за столичани.

Второто полувреме отново започна с натиска на „червените“. В 48-ата минута Гъргоров стреля от близо 30 метра, но вратарят на Любимец изби в ъглов удар. В 65-ата минута ЦСКА отбеляза третия си гол. Каракачанов отправи удар, а топката попадна, макар и случайно във вратата, след като Кировски отклони с глава.

Това бе четвърта победа за „армейците“ от началото на сезона, която ги изкачи временно на третата позиция. Любимец е осми с актив от 13 точки.

Тази вечер от 21:00 часа Литекс приема Локомотив (Пловдив) в последна среща от кръга.