• реймс-
  • шампионска лига-
  • победа

Домакините играха почти цял мач с 10 човека

Ланс се доближи до Шампионската лига след домакински успех над Реймс във Франция - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Тимът на Ланс се доближи до класиране за Шампионската лига през следващия сезон след домакински успех с 2:1 над Реймс в двубой от 35-ия кръг на първенството на Франция по футбол. Ланс стигна до успеха, с който събра 75 точки на второто място във временното класиране в Лига 1 само три мача преди края, въпреки че игра с човек по-малко през голяма част от срещата. Отборът записа четвърта поредна победа в шампионата, като се намира на 3 точки зад лидера Пари Сен Жермен и на 5 пред третия Олимпик Марсилия, които са с по един мач по-малко, предава БТА.

Реймс допусна девета загуба за сезона и държи десетата позиция с 50 точки в актива си.

Гостите поведоха в 23-ата минута след попадение на 21-годишния нападател Фоларин Балогун от дузпа. Полският полузащитник Пжемислав Франковски (вляво) изравни за Ланс в 39-ата минута също от дузпа, а в 55-ата Секо Фонана донесе победата за домакините.

Те останаха с човек по-малко още в 19-ата минута заради директния червен картон на австрийския бранител Кевин Дансо за нарушение в наказателното поле, довело до дузпата за Реймс.

„Това, което се случва този сезон е вълшебно. Знаехме, че имаме шансове, въпреки че останахме с 10 човека“, каза полузащитникът на Ланс Флориан Сотока.