• обрат

Манчестър Юнайтед обърна Стоук Сити

Юнайтед отново трепери до последно - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
С два бързи гола в рамките на само две минути Манчестър Юнайтед обърна Стоук Сити с 3:2 в мач от 9-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд". "Червените дяволи" изиграха пореден много неубедителен мач и особено през първото полувреме бяха категорично надиграни от своя съперник. Питър Крауч откри в самото начало на мача, а след това Стоук Сити на няколко пъти пропусна да вкара втори гол.

Към края на първото полувреме Робин ван Перси изравни с удар отблизо, но точно преди почивката Марко Арнаутови изведе "Грънчарите" отново напред с удар от фаул.

След почивката Юнайтед изглеждаше абсолютно неспособен да вкара гол, но в 78-та минута Уейн Руни вкара след центриране от корнер, а две минути по-късно почти двуметровият Роберт Хут увисна под едно центриране и зад него резервата Хавиер Ернандес вкара с глава на празна мрежа.

Така Юнайтед се спаси от ново разочарования пред собствените си фенове и записа едва втора победа като домакин от 5 мача във Висшата Лига.