• литекс-
  • черноморец-
  • нефтохимик-
  • дерби

Литекс победи Нефтохимик като гост с 2:0 и запази първата си позиция във временното класиране

Черно море взе „морското” дерби, Литекс остана на върха - 1

Черно море победи Черноморец с 2:0 в „морското” дерби на 14-ия кръг на българското първенство и събра актив от 23 точки.

Двубоят на стадион „Тича” бе равностоен, но домакините бяха по-концентрирани в най-важните мигове от срещата и заслужено се поздравиха с успеха. Резултатът бе открит в 11-ата минута на мача, когато Симеон Райков се разписа с глава. В продължението на мача Черно море сложи точка на спора, след като Бакари направи 2:0 на празна врата. Черноморец записа трета загуба в последните си четири мача.

В друг мач от кръга Литекс победи Нефтохимик като гост с 2:0 и запази първата си позиция във временното класиране с 31 точки. „Оранжевите” поведоха след комичен автогол на Христо Лемперов малко преди края на първата част. В средата на второто полувреме Литекс направи 2:0 чрез Юрген Джазула.

Локомотив (София) се справи у дома с Пирин (Гоце Делчев), побеждавайки с 2:0.

В 18:00 часа шампионът Лудогорец приема Любимец.