• стоилов-
  • издънка

Ботев Пловдив затъва в А група

Любимец шокира Ботев, Мъри пред уволнение - 1
Ботев Пловдив записа нова издънка в първенството, след като загуби с 0:1 гостуването си на Любимец. Единственото попадение в мача заби Иван Вълчанов в 76-ата минута. След това поражение оставането на Станимир Стоилов начело на Ботев е пред сериозна въпросителна и най-вероятно той ще бъде уволнен.

Срещата не предложи особени футболни достойнства, като на терена преобладаваха здравите единоборства, а чистите голови положения бяха рядкост. Със спечелената победа Любимец взе глътка въздух в битката за оцеляването си и направи дубъл срещу пловдивчани през този сезон.

Ботев пък продължи с неубедителното си представяне през последните седмици и може да бъде изместен дори от четвъртото място, след като се изиграят всички срещи от този кръг.