Роналдо блести в звезден мач

Куп звездни играчи вече се подвизават в Саудитска Арабия

Роналдо блести в звезден мач - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Ал Насър победи трудно Ал Ахли с 4:3 в двубой от 7-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо изригна с два гола.

Мачът започна ударно за Ал Насър, след като Кристиано Роналдо (4') се разписа за 1:0 след комбинация със Садио Мане. Андерсон Талиска (17') удвои след голов пас на защитника Аймерик Лапорт.

Гостите пък се върнаха в мача, голмайстор бе Франк Кесие (30'), но в добавеното време на първата част Талиска (45+6') вкара второто си попадение и върна комфортния аванс на домакините.

Малко след почивката Рияд Марез (50'-дузпа) вкара втори гол за гостите с хладнокръвно изпълнение от бялата точка, но Талиска подаде на Кристиано Роналдо (52'), който също се разписа за втори път в срещата.

До края Ал Ахли вкара и трети гол чрез Фирас Ал-Бураикан (87'), но така и не успя да изравни и Кристиано Роналдо и компания ликуваха.

След успеха Ал Насър събра 15 точки и изпревари въпросния си съперник на 5-ото място във временното класиране, като двата тима са с равен точков актив.