ЦСКА разгроми Литекс в контролa

• цска-
  • литекс-
  • контрола

Следващият мач на ЦСКА в efbet Лига е на 21 октомври (събота), когато тимът ни гостува на Пирин (Благоевград)

ЦСКА разгроми Литекс в контролa - 1

ЦСКА разгроми с 5:1 Литекс в контролна среща, която се игра на стадион "Георги Бенковски в град Тетевен. Спарингът се състоя от две полувремена от по 30 минути. Точни за "червените" бяха Браян Морено, Жираир Шагоян, Мено Кох, Майкъл Естрада и Сейни Санянг.

През първото полувреме ЦСКА имаше териториално превъзходство, но противно на логиката в 19-ата минута Литекс поведе с 1:0, след като голмайсторът на тима Илиян Капитанов направи хубав самостоятелен пробив и с много силен и точен изстрел откри резултата. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро реагираха мигновено и малко след гола Браян Морено пропусна да изравни от чисто положение. В 27-ата минута колумбиецът се реваншира за пропуска си и изравни, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в противниковото наказателно поле. След половин час игра Жираир Шагоян направи хубав пробив по лявото крило и с прецизен шут направи пълен обрат, разписвайки се за 2:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През втората част старши треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи три промени в състава си и в игра се появиха стражът Марин Орлинов, Марселино Кареасо и Майкъл Естрада, които замениха Димитър Евтимов, Джонатан Линдсет и Амос Юга. Армейците започнаха вихрено и още в началните минути на второто полувреме стигнаха до трети гол. Негов автор бе Мено Кох, който се възползва от подаване на Жираир Шагоян и с кинжален изстрел записа името си сред голмайсторите за 3:1. Десет минути преди края Майкъл Естрада също успя да се разпише за 4:1. Малко преди последния съдийски сигнал еквадорецът асистира на Сейни Санянг, който отбеляза своето първо попадение с червената фланелка и оформи крайния резултат 5:1.

Следващият мач на ЦСКА в efbet Лига е на 21 октомври (събота), когато тимът ни гостува на Пирин (Благоевград). Двубоят ще се играе на стадион "Христо Ботев" и започва в 19:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА : 25. Димитър Евтимов (в), 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга (к), 17. Емануел Шакич, 10. Жираир Шагоян, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 30. Данило Асприля.