С два гола на Джуд Белингам Реал (М) обърна Барселона

• барселона-
  • белингам

Ел Класико за първи път се игра на Олимпийския стадион "Монтжуик" в Барселона

С два гола на Джуд Белингам Реал (М) обърна Барселона - 1

С два гола на Джуд Белингам Реал (Мадрид) обърна Барселона и спечели с 2:1 в голямото дерби на испанския футбол. Каталунците поведоха с гол на Илкай Гюндоган още в 6-ата минута, но след почивката Джуд Белингам изравни с мощен шут от разстояние, а в добавеното време отново той се разписа за втори път и трите точки заминаха за Мадрид, предава БТА.

Ел Класико за първи път се игра на Олимпийския стадион "Монтжуик" в Барселона пред над 50 000 зрители заради ремонта на "Камп Ноу", а сред ВИП гостите бе фронтменът на легендарната рокгрупа Ролинг Стоунс - Мик Джагър. Реал оглави класирането в Ла Лига с 28 точки, колкото има и вторият Жирона. Барселона е на трето място с 24 точки.