• победа-
  • суарес

Мачът завърши 3:5 в полза на мърсисайдци

Ливърпул преодоля Стоук след голово шоу - 1
Ливърпул постигна историческа победа при визитата си на Стоук Сити с 5:3 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. "Червените" никога не бяха побеждавали този противник на ниво Висша лига като гости на "Британия", но този път отборът успя да стигне до крайния успех.

Гостите започнаха страхотно мача и след автогол на Шоукрос в 5-ата и попадение на Суарес в 31-ата минута стигнаха до комфортен аванс от два гола. До края на полувремето обаче домакините изравниха след попадения на Крауч и Адам в 39-ата и 45-ата минута.

Все пак обаче реферът Антъни Тейлър подпря Ливърпул и спомогна до известна степен успеха, след като отсъди доста пресилена дузпа в 52-ата минута, която бе вкарана от Джерард. В 71-ата минута Суарес увеличи преднината на гостите след прекрасен пас на завърналия се в игра Стъридж.

Домакините обаче не си бяха казали последната дума и в 85-ата минута Уолтърс вкара за 3:4 и върна интригата. Стъридж обаче ознаменува завръщането си с гол в 87-ата минута и така оформи крайния резултат.

След този мач Ливърпул е 4-и в класирането с 42 точки, а Стоук е 12-и с 22 точки.