• цска 1948

Тимът от Красна поляна постигна труден успех над ЦСКА 1948 II

Септември (София) запази преднината си на върха във Втора лига - 1
Снимка: Уикипедия

Септември (София) стартира с успех пролетния полусезон, след като надви с 2:1 ЦСКА 1948 II в двубой от 21-ия кръг на Втора лига, предаде Sportal.bg.

Успехът не дойде лесно, като столичани се нуждаеха от попадение в края на мача, което да им донесе трите точки.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута, когато Борислав Маринов тръгна по крилото, размени пас с Мартин Тошев, нахлу в наказателното поле и с хубав удар по диагонала откри. До края на полувремето Септември владееше повече топката, но нямаше много точни удари. Гостите от своя страна рядко задържаха кълбото, но имаха няколко добри положения на контраатаки.

Второто полувреме стартира с гол за ЦСКА 1948 II. В 56-ата минута Арсов сбърка с пас назад, а Топузов пресече подаването и излезе сам срещу Шейтанов. Футболистът на “червените” не сбърка и реализира за 1:1.

Последваха скучни минути, но се стигна до 83-ата, когато се сложи точка на спора. Тогава Рамадан влезе остро в пеналтерията, стигна до аутлинията и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Симеон Александров стреля силно и вкара победния гол в двубоя - 2:1.

Така Септември събира в актива си 44 точки и остава на първото място. Столичани водят с 5 на втория Спартак (Варна). ЦСКА 1948 II от своя страна е девети с 27 пункта.