Хебър удари Локо (Пд) в последната минута

• победа

В 11-ата минута от добавеното време Шейх Сенгор покоси домакините

Хебър удари Локо (Пд) в последната минута - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Локомотив (Пловдив) загуби от Хебър (Пазарджик) с 1:2 като домакин в среща от 22-ия кръг на футболната Първа лига. "Черно-белите" поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Христо Иванов, но в началото на втората част играчите на Любослав Пенев възстановиха равенството, когато точен бе Марк-Емилио Папазов.

В 11-ата минута от добавеното време на двубоя "зелените" стигнаха до успеха с гол на Шейх Сенгор. Преди това - в 57-ата минута, гол за "смърфовете" не бе зачетен заради засада, а три минути след това първоначално отсъдена дузпа за домакините бе отменена след намеса на системата ВАР.

"Черно-белите" завършиха срещата в намален състав, след като Ангел Лясков бе изгонен от игра за втори жълт картон в осмата минута от добавеното време на мача.

Така след поражението Локомотив остава с 41 точки на четвърто място в класирането. Хебър пък събра 23 точки и временно изпревари Локомотив (София) на 12-ото място в подреждането.